Dzień Głośnego Czytania

29 września 2023

Celem akcji, było promowanie głośnego czytania dzieciom i kształtowanie wśród przedszkolaków postawy czytelniczej. W ramach tej akcji przedszkolaki odwiedziła Pani Joanna Franciszkowska – właścicielka księgarni Księgarnia „ARISA” Joanna Franciszkowska, która przeczytała dzieciom wiersze Jana Brzechwy.

Odbyło się również spotkanie z pracownikami Biblioteka Publiczna w Solcu Kujawskim, podczas którego dzieci wysłuchały bajki „Mój kochany kotopies”.

Ponadto tego dnia odbył się konkurs rozwijający umiejętności recytatorskie pt. „Brzechwa dzieciom – dzieci Brzechwie”. Nasze najstarsze przedszkolaki wspaniale deklamowały takie wiersze J. Brzechwy, jak „Leń”, „Entliczek – pentliczek”, „Samochwała”, „Mucha”, „Jak rozmawiać trzeba z psem” czy „Na straganie”.

Popołudniu odbyło się głośne czytanie z udziałem zaproszonych rodziców. Dziękujemy bardzo za Waszą obecność! 

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej, zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie dzieciom głośno czytamy!  

sprawdź nasze
Najnowsze aktualności

Sprawdź wszystkie
9 maja 2024

Wakacyjny dyżur

czytaj
24 stycznia 2024

REKRUTACJA

Uchwala-nr-LVI-408-22-Rady-Miejskiej-w-Solcu-Kujawskim-z-dnia-25-listopada-2022-rokuPobierz Zarzadzenie-nr-V-14-24-Burmistrza-Solca-Kujawskiego-z-dnia-23-stycznia-2024-rokuPobierz…

czytaj
1 września 2023

GODZINY OTWARCIA

Od 1 września 2023r. przedszkole będzie czynne w godzinach 6.30-16.30.

czytaj